11 dní, nespočet zážitků

18.12.2018

Jsem na letišti na Mallorce a mám před sebou poslední let do Berlína a pak už se jen nějak dostat do Prahy.
Jsem teď jedenáctý den na cestě a je z toho opět zážitků, že by se daly krájet. Měla jsem se setkat s kámošem v Bruselu, pak s kamarádem na Tenerife a pak s pár lidmi na Mallorce.

Celkem jsem na letišti spala 3x, přes couchsurfing 2x, u známého 4x, 1x u někoho na zahradě a 1x jsme se proplížili na střechu hotelu, kde jsme na chvíli v zimě přečkali noc.

V Bruselu jsme se prodírali útrobami starého metra, neskutečně mrzli a tančili s místními na Vánočních disko trzích.
Na Tenerife jsme se především kochali krásami pláží a výhledů, vyšlápli jsme si šílenost jménem Pico del Teide, půl dne jsem strávila s Londýňanem, co jsem ho našla buskovat v uličkách a je na cestě tři roky.

Při přestupu v Barceloně jste mi hlasováním na instagramu určili, že mám jít do města i když prší a tak jsem stopovala z letiště i na letiště a tam se potkala přes Couchsurfing s jedním afroameričanem z Paříže. S ním jsme se dostali do baráku, kam jsem chtěla na střechu, tak mě učil trik jak otevírat dveře pomocí karty  Měl neuvěřitelně uklidňující hlas a promluvil mi vážně do života  Pak mi ukázal pinchos, což jsou místní jednohubky za éčko.


Poslední část výletu byla s kamarády na Mallorce. Hned z letiště jsme jeli pomoct našim řidičům demonstrovat do centra Palmy, kde jsme parádně promokli. Pak jsme vyrazili na sraz Couchsurferů, kam za náma dorazili i další kluci z Čech. Nakonec nás přespávalo u jednoho Španěla, který už u sebe měl ubytované 2 slovenky šest! Neuvěřitelnej člověk, už u sebe ubytoval přes 350 couchsurferů! Navíc kluci, co s náma byli tak zkoušeli couchsurfing poprvé v životě a byli neskutečně dojatý, že to vůbec takhle funguje.


Dalších pár dnů jsme ve třech stopovali po ostrově, šli hledat poklad, který nám tam nechal klučina z LowCost Race, já si stopla bagr, nechala jsem se poštípat jak magor od komárů, lezli jsme po palmách, vozili se v kolečku od stavby, lozili po skalách a procházeli se po těch nejkrásnějších plážích.

Kamarádka dokonce začala pracovat do Burger King a pomáhala s odnášením táců. Když na tácech něco zbylo, měli jsme jídlo  (burgery, kolu, hranolky…)

Všechny videjka jsou na www.instagram.com/gingerthunder_kolemsvetav záložce „WTF lety“

Prostě paráda! No a teď zpátky do zimy, oslavit ještě Vánoce s rodinou a v lednu hurá na nejdelší cestu mýho života! Zároveň se těším a zároveň strach. Prý je to ale tak, že když má člověk před sebou dvě věci a jedné z nich se bojí, měl by udělat tu, která chce trochu odvahy a risku.

 

Tagy:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *