O MNĚ

Baví mě vzít každou příležitost, co kolem sebe vidím za pačesy - vylézt na jakoukoli střechu v okolí, roztancovat restauraci, lézt na stožáry, do podzemí, do starých baráků, tunelů, naučit se vařit místní jídlo, stopovat lodě, policajty, hasiče, ambulance, vlaky, letadla..

Prozkoumávám jeskyně i hory, chci si stopnout tank a projet se na pštrosovi. Jezdila jsem na zip line i na kole na provaze nad kopci na Filipínách. Dojila jsem ovci v Řecku a zkusila jsem si chvíli rybařit. Dobrovolničila jsem jako učitelka angličtiny v Africe a zažila tam blesk metr ode mě i tornádo.

Hledala jsem gorily a tančila na kamionu. Řídila jsem bagry, vlaky, čtyřkolku i letadlo. Zorganizovala jsem Flashmob nejen s pozorovači stromů a konferenci za světový mír. Za 5 dnů jsem dostopovala z Prahy do Azerbajdžánu a 48 hodin jsem si hrála na YESWOMAN a na vše co přišlo, říkala ano.

Pomohla jsem lidem splnit si jejich sny a udělat první kroky v cestování. Po cestě se lidem snažím pomáhat jak jen můžu. Učím je v autech anglicky, dělám jim fotky a především je motivuju jít si za svým a udělat krok k tomu žít život, který stojí za to žít. 

Proč cestuju a bloguju?

Vzhledem k mojí chorobný potřebě se pořád něco novýho učit a zlepšovat, přebytku kreativity, kterej mě nutí furt něco kutit, vytvářet a zkoušet nový blbosti, touze po dobrodružství, který mi už pěkně zavařilo při plnění různých výzev a podnikání šílených výletů, jsem se pustila do cestování.

A já se rozhodla všechny ty zážitky, nezdary, šílenosti, faily a nejšťastnější momenty sdílet s Váma jak přes sociální sítě, tak ve formě přednášek. To abych ukázala, co všechno je možný a že to všechno můžeš zkusit taky, když si budeš jen trochu věřit. Snažím se ukázat, že překážky v tom dělat co tě baví v životě nejvíc a v čem vidíš smysl prakticky neexistují a všechno je to jen o motivaci a víře, že to jde. Ukazuju, že peníze, nedostatek času nebo třeba jazyková bariéra nejsou opravdový překážky. Jediný překážky má člověk v hlavě. Chci ukázat, že když tohle všechno můžu zažívat já, můžeš i ty!

Cestování je pro mě prostředek k učení se. Baví mě poslouchat lidský příběhy, který mě nutěj reflektovat vlastní život. Neskutečně mě baví ta různorodost, že jeden den obědvám s dělníkama a další den večeřim s megaúspěšnym businessmanem. Vždyť každej mě toho může tolik naučit!

Cestuju jinak

Hledám možnosti jak dělat věci jinak.
Dopravuju se stopem, abych rychleji zapadla mezi místní, pochopila jejich mentalitu a dostala se na místa, o kterých by mi průvodci neřekli. Učí mě to empatii, kultuře, jazyku, lidským odlišnostem a různým způsobům života. Díky stopování se často i dostanu k místním domů a vidím, jaké jsou kde poměry a rodinné vztahy.

V hotelech/ hostelech se ubytovávám jen zřídka. Vyhovuje mi nevědomost, kde ten den usnu a kde se probudím. Stan s sebou neberu nikdy. Dostávám se díky tomu do situací, kde jsem nucena si poradit sama v tu konkrétní chvíli. Díky tomu přespávám na benzínkách, v trávě, na střeše, pláži, u řidičů doma, na zastávkách, u sekuriťáků, v hasičárně, v kamionech, pekárnách, restauracích, na lodích, nebo třeba na hradě.

Čím se živím

Živím se jako učitelka angličtiny a španělštiny. Také dělám překlady (čj/aj), příležitostně tlumočím, věnuji se korekturám textů a pomáhám lidem s rozvrhováním práce při psaní různých odborných článků.

Mám vystudovaných 5 let v oboru Pedagogika na Pedf UK, a 3 roky angličtiny, odkud jsem si odnesla Magisterský titul. Také mám certifikáty z AJ - CAE a CPE a zkoušku ze ŠJ na úrovni DELE. Vyučuji ve firmách a doučuju jak děti, tak dospělé v Praze.

Jestli chcete mrknout na moje WWW věnované práci, tak tady.

Na cestě kolem světa se mi konečně splnila jedna z mých nejtěžších výzev a začalo mi vydělávat i blogování.

 

Proč cestovatelské soutěže?

Baví mě účastnit se různých soutěží, protože ty člověka ještě o chlup vyhecují překročit svou zónu komfortu a zkoušet úplně nové šílenosti. Ale především mě to spojuje s lidmi podobného smýšlení, od kterých se můžu inspirovat a plánovat s nima další super akce, výlety a sdílet společně cestu životem.
Ze soutěží si tedy odnáším především nezměrný počet zážitků a přátele.

Cestovatelské soutěže umístění

2015
Mistrovství ČR v autostopu - 1. místo

2016
LowCost Race - 1. místo,
Mistrovství ČR v autostopu 2. místo

2017
Švýcarské mistrovství v autostopu 1. místo,
LowCost Race 1. místo,
Maďarské mistrvoství v autostopu

2018
Švýcarské mistrovství v autostopu,
LowCost Race

2019
Zimní stopovací závod 3.místo

I díky soutěžím jsem už navštívila 65 zemí,
a 63 z nich bylo stopem.


Úplný výpis zde: https://www.cestolet.cz/cestovatel/jahureznickova/