VODOPÁDY, VIKTORIINO JEZERO, UČÍME, MIKY ODJÍŽDÍ, STOPUJU SAMA, JSEM VE VĚZENÍ

VODOPÁDY, VIKTORIINO JEZERO, UČÍME, MIKY ODJÍŽDÍ, STOPUJU SAMA, JSEM VE VĚZENÍ
Dny 6-10


Podívali jsme se k místnímu vodopádu, potkali se s cestovatelem z Buenos Aires, který ke svému zděšení byl ubytován u rodiny, kde všichni měli malárii. Pak stopovali vstříc bouřce v noci, když nás zachránil majitel hotelu, který nám nabídl pokoj zadarmo. Ráno jeli s vojákem a pak s bankéřem, co měl víc peněz než naše obě rodiny dohromady v luxusním BMW a po cestě ho 3x stavili, když na 50 jel 160. Stavujeme se v místním kostele, dojíždíme do Mwanzy a další den poznáváme Viktoriino jezero (2.největší na světě) a místní umělce. Sešli se s ředitelem místní školy, kde jsme měli motivační řeč pro 600 místních děcek.

Pak jsem jela Mikyho doprovodit k hranicím s Keňou. Já se pak loučím s Mikym a vyrážím poprvé sama po Africe stopem. Cítím se tu neuvěřitelně bezpečně, nemám s tím vůbec žádný problém. Stopuju si policistu, který mě odveze na stanici, povídám s policisty a ukecám je, ať mě odvedou do cely. Dostopovávám bez problémů s plantážníkem, co mi dal banány, i s pánem, co mě představil po cestě celé jeho rodině i vesnici.

 

English
WATERFALLS,  LAKE VICTORIA, TEACHING, MIKY LEAVES, I HITCHHIKE ALONE, IN PRISON
Days 6-10
We saw the local waterfalls, met with a Buenos Aires traveller, who was accommodated with a farmer whose entire family suffered from malaria. Then we headed towards a storm at night with a hotel owner who offered us free accommodation. We went with a soldier and with a banker in the morning who had more money than both our families combined. He invites us for lunch, we went to a local church and arrived to Mwanza. We walk along the Victoria lake (2nd biggest in the world), met Slávek and the headmaster of a secondary school where we had an inspirational speech for around 600 students as volunteers.
Then I went with Miky to the borders (about 300km), two truck drivers found us a room for 25Kč/night/person (1euro). Then we said goodbye and I started hitchhiking by myself. It was amazing and I feel very safe here. I hitchhiked a policeman who took me to a police station, I chat with his colleagues and insist on seeing the cells. With no problems I arrive back to Mwanza with a farmer who gave me bananas and a man who introduced me to his whole family and the entire village.
#victorialake #travel #waterfall #volunteer #englishteacher #africa #prison #hitchhikingalone #in #tanzania

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *