Krásná místa jihovýchodní Asie – Singapur, Malajsie a Myanmar

Rozhodla jsem se pro vás sepsat seznam krásných míst z mých cest, protože doba, kdy musíme být všichni doma je ideální čas si začít plánovat další cesty. 🖤
První článek jsem věnovala Singapuru, Malajsii a Myanmaru. Snad vás to inspiruje si nějaká místa zapsat na vás bucket list a při nejbližší příležitosti se místa vydat prozkoumat.
Jestli mě ještě nesledujete, tak stačí kliknout na ➳ INSTAGRAM a na FACEBOOK.
#vesvetejekrasne #zitnaplnygule

SINGAPUR

Singapur je vtipný město. Je to jako pěst na oko v celý jihovýchodní Asii. Jako by tam vůbec nepatřilo. Je super moderní, po ulicích se lidi prohání v autech Lamborghini, všechny budovy jsou mega vysoký, protože je tam veliká hustota obyvatel. Jsou tam turistické části, jako třeba Sentosa beach, kde jsem se jednou neuhlídala a objednala si decku vína, aniž bych se podívala na cenu. Bylo to asi za 420kč.  Ale taky se normálně ve městě dá najíst na ulici a dát si klasickou Asii i za 60 Kč (když víte kam zajít).

Jsou tu překrásný, supermoderní, až futuristický stromy, co mění barvu a každý večer je u nich světelná show. Před Marina Bay Sands (hotel s bazénem a barem na střeše ve tvaru lodi na fotce) je taky každý večer světelná a hudební show u obřích nasvícených vodních trysek. Obojí je naprosto úžasný.
K tomu u stromů se dá procházet v obřích zahradách, kde jsou různé potůčky a skleníky a taky dětská hřiště.

Dá se tu zajít do Universal Studios, většího zábavního parku. Jen tohle vám asi ani nemůžu doporučit. Vstup stojí asi 1400Kč na den (pak už X neplatíte) ale bohužel mi ani nepřišlo, že by to za ty peníze stálo. Lepší asi je udělat si výlet do Europa Parku v Německu, nebo Ocean Parku u Hong Kongu.
Ono jen procházet se moderním, zabetonovaným a naklizeným městem a vidět mešity vedle obrovských business center. Indickou čtvrt vedle hindistickych chrámů, vodní nádrže, botanické zahrady, nebo třeba noční safari je úžasnej zážitek.

Pickering hotel

Singapur je jedno z nejzelenějších měst a podle toho vypadají i jejich budovy. Jako například Pickering hotel.

Garden by the Bay

Další úžasné místo v Singapuru je Gardens by the Bay. Na to si klidně vyhraďte půl až 3/4 dne. Vstup do parku je zadarmo a v noci je k vidění nádherná světelná show.

Marina Bay Sands

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený #zitnaplnygule 💥💛 (@gingerthunder_kolemsveta),


MBS je obrovský hotel. Na jeho vršku je jak bazén, tak bar a úžasný výhled na Singapur.

Spectra show

Jen kousek od Gardens by the Bay je také každý den vodní show. Show je také zadarmo.


Spectra water show. Bay front.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený #zitnaplnygule 💥💛 (@gingerthunder_kolemsveta),

Pohled na světelnou show ze Marina Bay Sands hotelu.

Udělala jsem taky videjko z vodní show, tady se můžete podívat:

 

MALAJSIE

Malajsie je moje srdcovka. Je to jedna z nejkrásnějších zemí, v které jsem kdy byla. Má úžasnou přírodu, svým způsobem Evropský nádech a moc Čechů sem narozdíl od sousedního Thajska nejezdí, což je vysloveně škoda. Malajci jsou neskutečně vtipný lidi, pořád vtipkujou a umí hezky anglicky, narozdíl od spousty jiných Asijských zemí, takže stopování tu je opravdu radost. K tomu všemu mi u nich opravdu chutnalo. Já obecně na asijská jídla zas tolik nejsem, ale tady to byl top 🖤

Thean Hou temple, Kuala Lumpur

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený #zitnaplnygule 💥💛 (@gingerthunder_kolemsveta),


Thean Hou temple je krásný chrámový komplex v Malajsii, přímo v Kuala Lumpur.

The Putra Mosque

The Putra Mosque. Jedna z mála mešit na světě, které mají růžovou barvu. Růžová je na znamení protestu proti přesvědčení, že se musí stavět jen v konvenčních barvách – většinou modré nebo zelené a bílé.

Cameron Highlands

Cameron Highlands je úžasný místo v Malajsii. Čajové plantáže, kopečky, dýchatelná atmosféra. I když je ve zbytku Malajsie kolem 40*C , tak v Cameron Highlands je kolem příjemných 28*C.  Vzduchem se nese vůně čajů. Prostě ráj na zemi. Doporučuju tu pobýt minimálně 3 dny.

Romantic Beach – ostrovy Perhentian

View this post on Instagram

Samozřejmě věřím i vašemu úsudku, takže když mi doporučíte nějaké místo a nevleze mi do toho zrovna nějaký kemp, svatba nebo kapela na turné, tak tam ráda zavítám. A tak děkuji @via_adventure_denisa za doporučení romantic Beach na tomto malém ostrůvku. 😍 Byla krásná. Tak vám ji zas já můžu doporučit dál. Rozhodně patří mezi ty krásnější. Za mě ale pořád vede Pink Beach na Komodu, v Indonésii 😍🔥 . . . #travelwithzizzy #zitnaplnygule #beachtime #island_features #peacefulparadise #dress #romanticbeach #ginger #bluewaters #tropicals #tropicaldays #storymyseas #vitaminsea #beachvibes #beachgirl #bikinigirl #thisismalaysia #corals #coralbeach #cestovatelky #bloggerscz #ceskyvesvete #czsvk #czsk #slovakgirl

A post shared by #zitnaplnygule 💥💛 (@gingerthunder_kolemsveta) on

Petronas Twin Towers

V Kuala Lumpuru se tyčí dvě krásné věže, které jsou v noci moc hezky nasvícené.

View this post on Instagram

Proč chodit do kina koukat na filmy, příběhy jiných lidí, které se z většiny nestaly, když každý můžeme utvářet ty nejzajímavější příběhy v našich životech? Kdybyste psali knihu, a ta kniha by měla hlavního hrdinu.. Vás. Jak byste chtěli, aby váš hlavní hrdina naložil se svým životem? Co byste mu napsali za nejodvážnější scénář? A jak by asi dopadl? Nechali byste ho v pohodlí domova, v pohodlí práce, která ho nebaví, nebo byste ho nechali zkusit nové věci, trochu si u toho natlouct a nakonec to grandiózně zakončit splnenými sny a překonáním strachů? Každý píšeme vlastní příběh. Tak ať ho stojí za to číst 💙 . . . . . . . . . #travelwithzizzy #zitnaplnygule #petronastowers #kualalumpur #kl #czsk #kvalitnifotkycz #leica #peopleczsk #lightroom #reddress #igerscz #travelgirl #traveladventure #lifeisabook #storywriter #adventure #explore #instatravel #picoftheday #malaysia #ginger #orangehair #dnescestujem #wildculturecz #fotkukazdejden #czechgirl #czech_vibes #cestujemczsk #cestovatelky

A post shared by #zitnaplnygule 💥💛 (@gingerthunder_kolemsveta) on

 

MYANMAR

Myanmar je naprosto kouzelná země jen mírně políbená turismem. Nedávno teprve otevřeli hranice a tak je všechno tak trochu neprobádané. Jsem ráda, že jsem si vybrala cestování stopem, protože krom těch teď už typicky turistických míst jsem na cestě viděla spoustu zajímavých chrámových komplexů, kopečků, scenérií, které bych jinak neviděla. Bohužel jak nejsou známá a já částečně ani nevěděla kde přesně jsem, tak jsem nezjišťovala názvy. Jen opravdu můžu doporučit si zemi projet po vlastní ose a nebát se trochu ztratit. Jediné, na co bacha jsou nevybuchlé miny v některých oblastech. Ne všude je taky možný se ubytovat. Ubytování jde sehnat především ve větších, profláklejších městech a oblastech jako je Bagan nebo Yangon. Jinde jde sehnat občas obtížně. Místní hotýlky mimo vysloveně turistické oblasti mají dokonce zakázáno ubytovávat turisty. Tak musí člověk chodit od hotelu k hotelu a ptát se. Když se budete držet turistických míst, tak určitě nebudete mít problém, když ne, tak buď hamaku, stan nebo dávku trpělivosti a kreativity.


Palác Karaweik

Krásný palác, co vypadá jako loď tažená kačenama se nachází v Yangonu. Když přijdete na recepci, je možný si zarezervovat místo u stolu, vevnitř je totiž restaurace. Jídlo je tam skoro 2x levnější, než v Čechách a nám k tomu hrál pán na harfu a číšníci nosili jídlo v dobových kostýmech. Cizince jsem tam nikde nezahlédla, ale místních tam bylo dost. A to jídlo bylo naprosto pohádkový!

Maha Wizaya Pagoda

Některý místa objeví člověk úplně náhodou. Jen jsem procházela kolem a objevila tenhle klenot. Maha Wizaya Pagoda uvnitř vypadá jako z pohádky.

Inle Lake

Inle Lake je poměrně turistické místo, ale přesto se mi líbilo. Vyjížďku si domluvte přímo v přístavu s převozníky, na webovkách může být cena třeba i 10x taková. Vezmou vás po hodně zajímavých místech. Za žirafími ženami, většinou po různých krámcích, ale to vše absolvujete na lodičce obklopeni horami a loukami. Budete projíždět kolem rybářů, kteří vám za drobný úplatek zapózují na fotky 😂 Jsou to modelky.

Shwedagon Pagoda

Shwedagon Pagoda je asi nejnádhernější komplex, který jsem kdy viděla. Vyplatí se vidět, když se už pomalu stmívá. Sice je to asi nejvíc turistický místo z celýho Myanmaru, ale vážně stojí za navštívení.

Pindaya Caves

Pindaya caves jsou rozlehlé místnosti v jeskyních, kde je nespočet Buddhů v různých vyobrazeních. Je to jako takové obří bludiště, kde člověk nikdy pořádně neví, kam dojde. Jeskyně jsou dost nahoře, takže je od nich nádherný výhled do kraje.

View this post on Instagram

Miluju tu různorodost lidí, s kterýma se na cestě potkávám. V Myanmaru mi došlo, že i mniši jsou prostě každý jiný. Někteří se rozhodnou pro mlčení a někteří si klidně povídají. Někteří berou drogy (betelový oříšek) a někteří zas hlídají, co jí. Taky jsem si mylně myslela, že se mniši nemůžou žen dotknout. A přitom jich ke mě postupně několik přišlo a dali mi ruku na ramena, obejmuli mě a nebo mi dali květiny. Taky jsem si nikdy nepředstavovala mnichy jako řidiče aut.. A přitom mi jich postupně v Myanmaru zastavilo nejmíň pět. A jeli si v autě disko hudbu na plný pecky.. Prostě jsem opět měla úplně zkreslený představy. A to je jedna z věcí, který na cestování miluju. Že se mi nabourávají moje představy a škatulky a zjišťuju, že je ale všechno jinak 🌼 . . . . . . . . . #travelwithzizzy #zitnaplnygule #youmustsee #ikoktejlcz #dnescestujem #magazinocestovani #dnesnosimtraveltagged #cestujem_posvete #dnesjsemhappy #czechtraveller #fotimemobilem #dnes_photim #mistnifotograf #muj_style #tripnadnes #milujemehory #topbloggersstyle #darlingescapes #horyapriroda #horskyholky #myanmar #asia

A post shared by #zitnaplnygule 💥💛 (@gingerthunder_kolemsveta) on

Tak snad se vám článeček líbil a objevili jste tu i něco nového.

Kam byste se chtěli podívat vy?
Líbil se vám článek? Napište do komentů 🡻

Jestli mě ještě nesledujete, nezapomeňte mi dát odběr na INSTAGRAM a na FACEBOOK.

Díky za přečtení, komenty a sdílení 🖤

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *